Dijital Trend Sepeti

Milyonlarca insanın kullandığı, üzerine konuştuğu, yararlandığı web sayfası ya da teknolojik gelişmeleri, yıllar sonra öğrenmek benim için kulak kızartıcı derecede utandırıcı bir deneyim haline gelebiliyor, bazen kendimi geri kalmış, zamanını boşa geçirmiş ve bütün eğlenceyi kaçırmış hissediyorum.

Bu yüzden bir sayfam olsun hem trend olacağına inandığım yenilikleri kendime not edeyim, hem de sizlerle paylaşayım istiyorum. Zaman içerisinde ne kadarı toplumun büyük kesimi tarafından kabul görülüp gerçekten trend olacak, ne kadarı early adapters eğrisinden yukarı çıkamadan yalan olup gidecek, hep birlikte göreceğiz.

Herkesin bir hikayesi vardır. Herkesin aynı zamanda yakın çevresinde, vay be dediği, ilham aldığı, ibret aldığı gerçek yaşam hikayesi olan sıradan insanlar da vardır. Bu ibretlik ve ilhamlık yaşam hikayelerinin kimden çıkacağı, iman ve para gibi kimde olacağı da pek belli olmaz. Bir çok insanın düşük potansiyelli gördüğü basit kolluk işlerinde çalışan insanların, ayakta durmak için ne büyük badireler atlattıklarını, ne kadar cesur ve alçak gönüllü olduklarını gözleriniz sulanarak, ağzınız iki karış açık dinleyenleriniz olmuştur. Benim, evimizde yıllarca gündelik işlerde bize yardımcı olan bir ablamızın, Kars’tan İstanbul’a süren ailesindeki erkeklerin baskın bir o kadar da bencil kuralları içinde ailesini evirip çevirmesi en favori hikayelerimden birisidir. Eminim hepinizin, dedem zamanında şöyle bir hikaye anlatırdı diye başladığı en azından beş on cümlelik bir hikayeniz vardır.

Story Corps sıradan insanların sıradan olmayan hikayelerine anlatmaları teşvik edip dünyaya duyurmayı kendisine görev edinmiş kar amacı gütmeyen bir organizasyon. Her ne kadar kuruluşları 2003’e dayansa da son zamanda yayınladıkları mobile applicaton’ları sayesinde iş modellerinde bence ciddi bir değişim geçirip, bu noktadan sonra evrensel kitleye hitap etme şansları var. 


Sizin de çevrenizde, yüzlerce hikaye var, hadi yükleyin uygulamayı, anlattırın, kaydedin, yayınlayın, uçup gitmesin, yazık.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: